Blog

Kiszone skarby

W środę odbyło się pierwsze kulinarne spotkanie w ramach projektu Socjoterapeutyczny Ogród Permakulturowy.  Najpierw nacieszyliśmy zmysły piękną oprawą, niespotykanym dotąd zapachem  i smakiem ukiszonych owoców i warzyw. Potem ukisiliśmy znalezione w naszym ogrodzie skarby z miodem. Mistrzem w tych sprawach była Pani Beata 🙂 Naszą autorską kiszonkę można podziwiać w stołówce, oczywiście zanim ją zjemy 😉…
Przeczytaj więcej

Stwory- Potwory

Jesienno – warzywno – owocowe “Stwory -Potwory”. Zapraszamy do podziwiania prac z ostatniej “Słonecznej Akademii”. Było naprawdę smacznie, kolorowo i twórczo! J.B.

W Pasiece

Wrzesień w pełni, więc czas najwyższy na nasze przyrodnicze odkrycia. A będzie ich w tym roku wiele, śledźcie więc naszą stronę uważnie Rozpoczęliśmy od wizyty w pasiece u Ani Pękali oraz Dominika Podlaskiego w Czarnym Lesie. Miło przyjęci ciepłą lemoniadą i słodkimi winogronami, zajęliśmy miejsca w wygodnych hamakach. To był piękny relaks! Słowa Ani wśród dzwonków Koshi,…
Przeczytaj więcej

Socjoterapeutyczny Ogród Permakulturowy- kiszonki

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty kulinarne w tę środę o godz. 16- tej. Będziemy poznawać stare, polskie przepisy i tworzyć pyszne, zdrowe kiszonki. Osoby zainteresowane prosimy zgłaszanie się do p. Ani 😉  A.B.

Ciekawość

Spójrzcie tylko na naszą codzienność. Ciekawość w czystej postaci 🙂 Ciekawość otaczającego nas świata, kolegów, nas samych.  “Ważne by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Kto nie potrafi pytać, nie potrafi żyć.” Albert Einstein A.B.

Klasa siódma

Dzisiejsze zajęcia w Słonecznej Akademii zdominowała klasa VII. A oto oni w pełnej krasie 🙂 J.B.

W naszym ogrodzie

Pamiętacie o naszym projekcie Socjoterapeutyczny Ogród Permakulturowy? 😉  Warsztaty w stolarni, spotkanie z prawdziwą wiedźmą, własna książka kucharska, a wszystko w otoczeniu pięknej przyrody… Zaczynamy już jutro! 😉  Zapraszamy! A.B.

A na polskim…

A na polskim…. powtarzamy części mowy! Sami zobaczcie! Podpisane częściami mowy klamerki przypinamy do zdania! Gramatyka nie musi być nudna! A. F.  

Słoneczna Akademia powraca!

Po tak długiej rozłące znów rozpoczęły się w naszym MOS zajęcia plastyczne z Panią Bogną Czachowską z Fundacji Słoneczna Akademia. Na pierwszych zajęciach rysowaliśmy pieski. Wyszły świetnie!Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony https://www.facebook.com/slonecznaakademia  gdzie czeka na Was film o… sami zobaczcie 😉 J.B.

Piąta klasa pokazała klasę!

Piękne plastelinowe zwierzaczki, samochodzik, wrak statku, zestaw z McDonald’s, a nawet piękne słowa do Mamy stworzyli niezwykle pomysłowi, twórczy uczniowie klasy piątej. Podziwiamy ! J.B.  

Wielkość czcionki
Zmiana kontrastu